Po dość długiej (niekoniecznie wakacyjnej) przerwie publikujemy kolejny numer naszego pisma. W naszej redakcji zaszły pewne zmiany. Pani Justyna Luszyńska, która kierowała dotąd działem literackim została zastępcą redaktora naczelnego(…)

0
608

Od Redakcji,

    Po dość długiej (niekoniecznie wakacyjnej) przerwie publikujemy kolejny numer naszego pisma. W naszej redakcji zaszły pewne zmiany. Pani Justyna Luszyńska, która kierowała dotąd działem literackim została zastępcą redaktora naczelnego. Dążymy bowiem do bardziej kolektywnego prowadzenia naszej gazety. Kolejną zmianą personalną jest objęcie kierownictwa naszej galerii – Galerii WOBEC, przez panią Alicję Bach. To wybitna artystka, której talent i wrażliwość gwarantuje, że wybierane przez nią do prezentacji w Galerii prace artystów polskich i zagranicznych na pewno zainteresują naszych czytelników.

    Od obecnego numeru wprowadzamy do naszej gazety kolejny stały dział – Teatr tańca. Pismo nasze istnieje już ponad trzy lata. W tym czasie udało nam się pozyskać pewne grono stałych współpracowników. Z każdym kolejnym numerem dokteślamy profil naszej gazety. Nie wszystko nam się udaje, pracujemy głównie na zasadach wolontariatu i stąd niekiedy nawet dość znaczne opóźnienia, za które naszych Czytelników bardzo przepraszamy. Dziękujemy im jednocześnie za to, że pomimo tego, wciąż kibicują naszej pracy.

   By nieco przyśpieszyć rozwój naszego pisma prosimy o nadsyłanie swoich uwag, ewentualnie propozycji do publikacji na adres: redaktor.naczelny.wobec@gmail.com. Chcielibyśmy by pismo WOBEC było naszym wspólnym, Czytelników i redakcji, dziełem.

   W tym miejscu zwracam się też z apelem do młodzieży licealnej zainteresowanej w pracach teatru szkolnego. Jeżli w waszej szkole istnieje taki teatr, jeśli realizujecie jakieś ciekawe przedstawienie, proszę napiszcie o tym do nas. Myślę, ze Wasza praca może zainteresować innych, zainspirować ich do podobnej aktywności, a nasza gazeta może być forum, na którym będziemy toczyć dyskusję na temat tego, jak ma wyglądać teatr szkolny, w jakim kierunku powinien się rozwijać. Mam nadzieję, że już od następnego numeru naszego pisma uda nam się wprowadzić dla tego zagadnienia osobny dział.

W imieniu Redakcji

Piotr Kotlarz