Lipiec, upały, a w wydającej nasz miesięcznik Fundacji Kultury WOBEC gorączka jeszcze większa. Nawał pracy, realizowane projekty nabierają tempa, rozrastają się(…)

0
584

Od Redakcji,

Lipiec, upały, a w wydającej nasz miesięcznik Fundacji Kultury WOBEC gorączka jeszcze większa. Nawał pracy, realizowane projekty nabierają tempa, rozrastają się. W celu promocji realizowanego przez Fundację projektu przedstawienia teatru tańca „Odrzućmy maski zła” podjęliśmy pracę nad filmem animowanym pod tym samym tytułem. Nad rysunkami do filmu pracuje studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Julia Tymańska, pod opieką artystyczną profesora Marka Modela, wykładowcy w tej uczelni. Wcześniej powstało do tego projektu wiele rysunków wybitnego rysownika Michała Wójcika, których slajdy można znaleźć na stronie autorskiej tego twórcy i które zamieszamy też na jednej ze stron Fundacji (maskizla.eu). Rozwija się też projekt przygotowywanego przez Fundację musicalu „Życie za życiem”. Do napisanych już piosenek powstaje muzyka, której kompozytorem jest Piotr Jan Ulatowski. Prowadzone są też pierwsze rozmowy z przyszłymi wykonawcami. Musical zostanie wystawiony w 2020 roku, ale już w obecnym roku planowane są pierwsze single wybranych piosenek z tego musicalu w wykonaniu artystów, z którymi zawrzemy umowę o współpracy w tym projekcie.

Rozwija się wciąż nasz miesięcznik. Wprawdzie w tym miesiącu mamy niewielkie opóźnienie za co przepraszamy, ale wciąż utrzymujemy przyjęty cykl miesięczny. Opóźnienie wynika m.in. z trudności spowodowanych koniecznością zakończenia prac nad II edycją konkursu na opowiadanie im. Bolesława Prusa. Nie chcemy zawieść laureatów, dążymy do tego, by zamknąć te prace do końca września b.r.

Efekty tych wszystkich działań można śledzić na naszych portalach internetowych (fkw-24.pl, maskizla.eu, życie za zyciem.eu), aż trudno uwierzyć, że pracuje nad tym tak szczupły zespół pasjonatów, organizatorów, artystów, dziennikarzy. Dlatego też prosimy o wyrozumiałość tych, którzy z powodu pewnych opóźnień są nieco zniecierpliwieni. Prosimy o wyrozumiałość i dziękujemy za zainteresowanie naszą pracą.

W imieniu Redakcji

Piotr Kotlarz