1.1 C
Gdańsk
wtorek, 2 marca, 2021

Miesięcznik internetowy „Wobec” ISSN: 2450-3983

Adres redakcji: ul. Wałowa 6, Wiślinka 83-011 

REDAKCJA

Zespół redakcyjny:

  • Przemysław Kobiałka – zastępca redaktora naczelnego
  • Jan Jackowicz-Korczyński
  • Sabina Wawerla-Długosz – redakcja poezji
  • Galeria WOBEC – Przemysław Kobiałka

STALE WSPÓŁPRACUJĄ

Katarzyna Fląt, Justyna Luszyńska, Lesław Nowara; Czesław Kabala; Kazimierz Babiński

Wydawca: Fundacja Kultury ,,WOBEC”

KRS 0000612633

Kontakt, propozycje tekstów: redaktor.naczelny.wobec@gmail.com

Przemysław Kobiałka

Prawnik, magister sztuki, doktorant literaturoznawstwa w Instytucie Filologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Członek Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz Związku Polskich Artystów Plastyków.

Justyna Luszyńska

Manager

Magister filologii angielskiej. Autorka książek: "Będę czekać całą noc", "Nie będziesz pamiętać" oraz "Nie kochałeś mnie najpiękniej". Bezpłatnie publikuje swoje powieści na stronie Wattpad ("Łączy nas nienawiść", "Iris: Wybrana", "Iris: Martwa"). W 2016 roku zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Bolesława Prusa. W tym samym roku otrzymała nagrodę specjalną za felieton o tematyce miłosnej w Ogólnopolskim Konkursie „Sienkiewiczki”.
Od 2016 do 2018 stała autorka miesięcznika społeczno-kulturalnego WOBEC, potem zastępca redaktora naczelnego. Kiedyś redaktor koordynator oraz dziennikarz w serwisie EYIA (European Youth Information Agency). Obecnie publikuje swoje teksty w miesięczniku KREATYWNI.
W 2018 roku została nominowana do grona liderów CrEuro.
Członek jury drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na opowiadanie im. Bolesława Prusa oraz redaktor pokonkursowej antologii.
Pomysłodawczyni i realizatorka projektu „Listy nasze do Was” oraz prowadząca stronę – www.pisadlo.pl
Poza pisaniem dla przyjemności maluje, tworzy biżuterię oraz fotografuje.

Katarzyna Fląt

Manager

Katarzyna Fląt - absolwentka filologii polskiej, edukacji wczesnoszkolnej oraz zarządzania. Laureatka konkursu radiowego pt. „Najlepsza historia wigilijna” czytanego na antenie w BIS Polskim Radiu przez Elżbiętę Szymkowską. Została wyróżniona za opowiadanie pt. „Kobieta w kapeluszu” w Ogólnopolskim Konkursie na opowiadanie im. Bolesława Prusa, które dołączyło do wydanej antologii. Pasjonuje się książkami, podróżami oraz wszystkim, co ma związek z Polskim Radiem. Uwielbia pisać różnorodne teksty, głównie krótkie z nieprzeciętną fabułą i morałem oraz dużo czytać, jeśli tylko pozwala jej na trzyletnia córka. Aktualnie prowadzi, jako dyrektor warszawskie przedszkola. Współpracuje również z miesięcznikiem e-kreatywni oraz EYIA (European Youth Information Agency)

Sabina Wawerla-Długosz

Manager

Sabina Wawerla-Długosz, ur. 1978 w Katowicach. Studiowała w Cieszynie. Absolwentka Edukacji Filozoficzno-Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. W latach 2001-2006 Członek Stowarzyszenia Kulturalnego „KONTUR”, działającego przy galerii „SZARA” w Cieszynie. W okresie czasu między rokiem 2001-2002 współprowadząca wraz z Alfredem Kulą; Klub Filmowy w Domu Narodowym w Cieszynie. Obecnie od roku 2015; Pomysłodawczyni i prowadząca Forum Literackie w Miejskim Domu Kultury „Południe” w Katowicach, oraz zajęcia kreatywne dla seniorów: „Każdy może”. Organizatorka Turnieju Jednego Wiersza, który powstał przy Forum Literackim. Debiutowała w 1998 roku na łamach Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „ŚLĄSK”, publikując tam wiersze przez szereg lat. Wiersze publikowała również w Piśmie Katastroficznym „ARKADIA”, także: ”OPCJE”, „WYRAZY”. W wydaniach elektronicznych: „e-Faust”, „Instynkt” „Pisarze.pl” „NGL” (Nowa Gazeta Literacka) „ Śląska Strefa Gender”. Wiersze na antenie Radia Katowice. Prowadzi Warsztaty dla kobiet: „Siła kobiecości tkwi w niezależności”, w klubie teatralno-muzycznym Old Timers Garage w Katowicach- Piotrowiczach. Wolontariuszka Stowarzyszenia Dress for Success Poland. Laureatka III Miejsca w XXI Konkursie im. Rafała Wojaczka (2013). Wyróżnienia w szeregu konkursów Literackich. W roku 2015 wydała swój debiutancki tom wierszy: „Sprawozdania z obserwacji” wyd. MINIATURA, Kraków. W tomie znalazły się wiersze zebrane, wcześniej publikowane na łamach czasopism kulturalnych. Zagrała również drugoplanową rolę w filmie „Wydalony”, inspirowany trzema prozami Samuela Becketta w reż. Adama Sikory.