Zmarła Sinead O’Connor. Miała zaledwie 56 lat

0
271
Sinead O’Connor. Z Wikimedia Commons, repozytorium wolnych multimediów.
Jak dowiadujemy się z mediów, dziś, 26 lipca, odeszła od nas wybitna artystka,  piosenkarka, Sinead O’Connor, znana z takich piosenek jak „Nothing Compares 2 U” i „The Emperor’s New Clothes”.
W trakcie swojej kariery O’Connor zyskała rozgłos dzięki swojej artystycznej uczciwości, otwartej naturze i kilku kontrowersjom, które ją otaczały. W 1993 roku O’Connor podarła zdjęcie papieża na kawałki, śpiewając a capella wersję „War” Boba Marleya w programie „Saturday Night Live” jako protest przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu w kościele; W rezultacie NBC otrzymała ponad 4400 wezwań ze skargami.
W dniu 7 stycznia 2022 roku syn O’Connor, Shane, popełnił samobójstwo w wieku 17 lat, w następstwie czego zdecydowała się odwołać swoją trasę koncertową w 2022 roku, a jej album No Veteran Dies Alone został przełożony na czas nieokreślony.  W lutym 2023 roku podzieliła się nową wersją „The Skye Boat Song”, melodii przewodniej serialu science-fiction Outlander, który jest ścieżką dźwiękową otwierającej sekwencję tytułową siódmego sezonu serialu.
Z innych źródeł dowiadujemy się, że: zmagając się z chorobą psychiczną przez ostatnie kilka dekad, O’Connor właśnie wróciła do Londynu, aby pracować nad nowym albumem, którego wydanie planowała w 2024 roku. Miała też plany na trasę koncertową, która obejmowałaby lata 2024–2025. Zamierzała wystąpić w Australii, Nowej Zelandii, Europie i Stanach Zjednoczonych.
Nie czas jednak, by zajmować się życiem tej wielkiej artystki i piosenkarki.
Była prawdziwym talentem, której muzyki będzie nam bardzo brakować. Przyczyna jej śmierci nie została ujawniona.

Redakcja WOBEC

Follow Sinéad O’Connor: Listen to Sinéad Online – https://Sinead.lnk.to/Listen Subscribe – https://Sinead.lnk.to/Subscribe Facebook – https://Sinead.lnk.to/FB Twitter – https://Sinead.lnk.to/TW Web – https://Sinead.lnk.to/Web  #britpop #90salternative #chrysalisrecords http://vevo.ly/1rSyff

Follow Sinéad O’Connor: Listen to Sinéad Online – https://Sinead.lnk.to/Listen Subscribe – https://Sinead.lnk.to/Subscribe Facebook – https://Sinead.lnk.to/FB Twitter – https://Sinead.lnk.to/TW Web – https://Sinead.lnk.to/Web

Obraz wyróżniający: O’Connor di acara Festival Interceltique de Lorient 2013. Plik FIL 2013 – Sinéad O’Connor 01.JPG