Zapowiedzi wydawnicze. BRIAN JACQUES. REDWALL. BITWA O RUDY MUR / Wydawnictwo Nowa Baśń

0
248

Tłumacz: Wojtek Cajgner
Stron: ok.470
Format: 140x205mm
Wydanie: I
Oprawa: twarda
Gatunek: dla młodzieży
ISBN: 978-83-8203-218-5
EAN: 9788382032185
Ebook: tak
Cena detaliczna: 54,90 zł

Życie skromnej mysiej społeczności za murami starego opactwa toczy się spokojnym rytmem. Gdy sielankową atmosferę zakłóca przybycie obcych, mieszkańcy wiedzą, że zagrożenie wisi w powietrzu. Na horyzoncie pojawia się plugawa zgraja szczurów pod przywództwem jednookiego Cluny’ego zwanego Biczem, gotowa za wszelką cenę przejąć Rudy Mur. 

Obrona nie będzie łatwa, a próby zjednoczenia skłóconych sojuszników wydają się skazane na porażkę. Czy zwycięstwo jest w ogóle możliwe? Odpowiedź leży w starożytnym gobelinie, magicznym mieczu, a przede wszystkim w młodym myszku Macieju, który musi sprostać swemu przeznaczeniu. 

Stań ramię w ramię z uwielbianymi przez miliony fanów bohaterami do obrony Rudego Muru. I przeżyj z nimi przygodę, która stała się legendą…

 

James Brian Jacques (15 czerwca 1939 – 5 lutego 2011) to angielski pisarz, najbardziej znany z serii fantasy „Redwall”. Oprócz niej stworzył także serie: „Castaways of the Flying Dutchman” (3 książki) oraz „Urso Brunov” (2 książki).

Jego praca zyskała uznanie, gdy Alan Durband, jego były nauczyciel angielskiego (który uczył także członków The Beatles, Paula McCartneya i George’a Harrisona), pokazał ją swojemu własnemu wydawcy, nie mówiąc o tym Jacquesowi. Durband powiedział swoim wydawcom: „To najwspanialsza bajka dla dzieci, jaką kiedykolwiek czytałem, i głupotą byłoby jej nie publikować”. Wkrótce potem Jacques został wezwany do Londynu na spotkanie z wydawcami, którzy zlecili mu napisanie kolejnych pięciu książek z serii.

Obraz wyróżniający: By mind on fire; cropped by Beyond My Ken (talk) 23:43, 5 March 2010 (UTC) – GameBoy and Brian Jacques., CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9659699