Pętla czasu. Nowy zbiór wierszy Dariusza Wasielewskiego

0
209

Nakładem Wydawnictwa “Bernardinum” ukazał się właśnie nowy tom wierszy Dariusza Wasielewskiego Pętla czasu.

Po wydanym w ubiegłym roku tomie poezji W inną stronę, to kolejna pozycja tego autora opublikowana przez wydawnictwo z Pelplina. Jego twórczość co jakiś czas pojawia się na naszych łamach oraz w dwumiesięczniku literackim “Topos”.

W tekstach Wasielewskiego nasza historia dzieje się w przestrzeni małych ojczyzn: Gdańska, Królewca, Wilna, Wenecji. To swoiste pożegnania miejsc i ludzi. Autor jawi się tu jako strażnik lirycznej pamięci o innych gdańskich, i nie tylko gdańskich, poetach: Tadeuszu Śliwiaku, Jerzym Henryku Kamrowskim, Mieczysławie Czychowskim czy Stanisławie Gostkowskim. Obok poezji znajdziemy tu również esej i rozmowę.

 

Dariusz Wasielewski (1960) poeta, publicysta. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest autorem zbiorów wierszy: Niedziela (1982), Jestem z rodu zwycięzców a żyję śród klęsk… (1984), Wytrwałość (1989), Czekam na wrzesień (1994). W roku 2019 Wydawnictwo „Bernardinum” opublikowało wybór jego wierszy Pożegnanie Gdańska, a następnie W inną stronę (2022). Laureat Czerwonej Róży (2009). Pracował m. in. w „Tygodniku Gdańskim”, „Dzienniku Bałtyckim”, Radiu Gdańsk (obecnie). Był rzecznikiem prasowym NSZZ „Solidarność”.

Patrz na: https://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Petla-czasu/2150