15.9 C
Gdańsk
środa, 29 maja, 2024

„Próba utrwalania”: quaiet indie i nowy Gotyk / Joan Hawkins (Artykuł o horrorze w kinie niezależnym)

0
1369

Creative Commons

Jest to artykuł o otwartym dostępie rozpowszechniany na warunkach licencji Creative Commons CC BY , która zezwala na nieograniczone użytkowanie, dystrybucję i powielanie na dowolnym nośniku, pod warunkiem prawidłowego cytowania oryginalnego dzieła.
Nie musisz uzyskiwać pozwolenia na ponowne użycie tego artykułu.

Aby poprosić o pozwolenie na użycie niewymienione na liście, skontaktuj się ze Springer Nature

Absentia to amerykański film fabularny z 2011 roku, napisany i wyreżyserowany przez Mike’a Flanagana, powstały z inicjatywy crowdfundingowej witryny internetowej Kickstarter. Opowiada historię Tricii, ciężarnej kobiety, która musi poradzić sobie z niespodziewanym powrotem dotychczas zaginionego męża. Mężczyzna uważa, że minionych siedem lat spędził w czeluściach pod gruntem okolicznego tunelu. Światowa premiera projektu odbyła się 3 marca 2011 w trakcie Fargo Film Festival w Dakocie Północnej[2]. 1 lipca tego roku nastąpiła komercyjna premiera Absentii. Film zebrał pozytywne recenzje krytyków, którzy uznali go za projekt melancholijny i dwuznaczny oraz krzyknęli mianem „szlachetnego horroru”Absentia spotkała się także z sukcesem artystycznym, zdobywając ponad dwadzieścia pięć nagród filmowych.

Obraz wyróżniający: To jest plakat do Absentii . Uważa się, że prawa autorskie do plakatu należą do dystrybutora filmu, wydawcy filmu lub grafika. By May be found at the following website: http://www.facebook.com/AbsentiaMovie?sk=info, Fair use, https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=33403388. Tu za Wikipedią:https://en.wikipedia.org/wiki/Absentia_(film)