Zapowiedzi wydawnicze. Erin Hunter „OCALENI Z POTOPU. BAMBUSOWE KRÓLESTWO” / Wydawnictwo: Nowa Baśń

0
256

 

PLANOWANA DATA PREMIERY:
KWIECIEŃ 

Tytuł oryginalny: Bamboo Kingdom. Creatures of the Flood
Tłumacz: Marta Ziegler
Strony: ok. 260
Format: 140x205mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka
Gatunek: dla młodzieży
ISBN: 978-83-8203-147-8
EAN: 9788382031478
Ebook: tak
Cena detaliczna: 44,90 zł 

Jedno królestwo. Trzy światy. 

W Bambusowym Królestwie beztroskie i pełne obfitości życie pand nagle rozsypuje na drobne kawałki, gdy krainę nawiedza straszna powódź. Kataklizm zabiera wszystko, a do świata, jaki znają, nie ma już powrotu. Jednak dla młodych pand potop nie oznacza końca, a stanowi zapowiedź nowego początku. Początku walki o najwyższą stawkę – zbudowanie własnej przestrzeni do życia i wypełnienie niezwykle ważnego proroctwa. Po drodze napotykają liczne niebezpieczeństwa, zmierzą się z wrogimi zwierzętami i mnóstwem innych trudności. Czy młode pandy zdołają pokierować swoim losem tak, by wkrótce się odnaleźć i stawić czoło przeznaczeniu zapisanemu na długo przed ich narodzinami? Miłośnicy książek Erin Hunter będą zachwyceni nową serią o bohaterskich pandach, ponieważ znajdą w niej wszystko (i dużo więcej), za co uwielbiają jej twórczość.

 

Erin Hunter – pseudonim, który przybrały cztery autorki książek – Kate Cary, Cherith Baldry, Victoria Holmes i Tui Sutherland, a na kwiecień 2021 to pseudonim używany przez siedem osób. Specjalizują się w książkach dla dzieci, a ich książki stały się bestsellerami.
  • Kate Cary (ur. 4 listopada 1967 w Anglii), przez 12 lat mieszkała w Szkocji, w 2004 r. wróciła do Anglii i zamieszkała w jej północnej części. Kate Cary napisała książki: „Ucieczka w dzicz”, „Ogień i Lód” i „Cisza przed Burzą” w pierwszej części serii Wojowników, „Świt” w drugiej serii oraz „Wyrzutek”, „Wzrok”, „Mroczną Rzekę”, „Zaćmienie” oraz „Długie Cienie”. Kate Cary jest również autorką serii „Bloodline”, opowiadającej o wampirze Draculi.
  • Cherith Baldry (ur. 1947 w Lancaster), studiowała w University of Manchester oraz St Anne’s College w Oxfordzie. Wyszła za mąż za Petera Baldry i urodziła dwóch synów – Willa i Adama. Jest autorką „Lasu Tajemnic”, „Niebezpiecznej Ścieżki”, „Czarnej Godziny”, „Północy”, „Wschodu Księżyca”, „Blasku Gwiazd”, „Zmierzchu”, „Zachodu słońca” oraz „Misji Ognistej Gwiazdy”.
  • Victoria Holmes, urodziła się w angielskim hrabstwie Berkshire. Dorastała na farmie, od drugiego roku życia ucząc się jazdy konnej. Już jako małe dziecko uwielbiała czytać i pisać własne historie. Podobnie jak Cherith Baldry, studiowała na Oxfordzie. Po ukończeniu studiów zrobiła sobie rok przerwy, podczas którego pracowała z końmi. Później zaczęła pracę jako nauczycielka angielskiego. Gdy doszła do wniosku, że nauczanie nie jest dla niej, została redaktorką w Working Partners. Vicky jest redaktorką serii Wojownicy. Tworzy zarys fabuły, a Kate i Cherith ją spisują. Holmes odpowiada również za ciągłość i spójność serii. To ona wymyśla tytuły książek, a pseudonim „Erin Hunter” to również jej pomysł. Gdy była młodsza, rodzina i przyjaciele nazywali ją „myszą”, a jej imię, według oficjalnej strony Wojowników to Mysia Łapa.
    Victoria Holmes jest też edytorką książek i autorką powieści Rider in the Dark (2004), The Horse from the Sea (2005) i Heart of Fire (2006). Była główną autorką pierwszego zarysu większości powieści i dbała o spójność wszystkich książek do 2017 roku.                          Victoria uwielbia piec ciasta czekoladowe, spędzać czas z przyjaciółmi, planować remont domu oraz wymyślać nowe historie.