Zapowiedzi wydawnicze: Aleksandra Najda-Michałowska BALI. OPOWIEŚCI Z WYSPY BOGÓW / Wydawnictwo Luna

0
410

Muślinowa saga
Wyspa pełna kontrastów i niepowtarzalnego piękna.

ZNAM BALI JAK WŁASNĄ KIESZEŃ! – mówi Aleksandra Najda-Michałowska. Autorka najobszerniejszego na rynku przewodnika po Bali mieszka na wyspie od kilku lat, prowadzi podróżniczego bloga i ma konta w mediach społecznościowych, które śledzi łącznie ponad pół miliona osób. Znajdziecie ją pod nazwą @aleksandranajda.com / @aleksandranajda

W wyspie bogów zakochała się w 2016 roku, kiedy mieszkała jeszcze w Tajlandii i
przyjechała na Bali na krótkie wakacje. Już wtedy wiedziała, że Bali stanie się jej domem.

BALI jest pełna kontrastów i niepowtarzalnego piękna. Ta niezbyt duża indonezyjska wyspa stała się ulubionym celem turystów z całego świata. Pobyt w raju na ziemi, duchowe przebudzenie, podróż zmieniająca życie – terminologia jest różna, niemniej na Bali każdy znajdzie coś dla siebie i będzie to zarówno surfer, imprezowicz, plażowicz, poszukiwacz przygód, jak i jogin.

Są tu spokojne plaże, piękne krajobrazy, zielone pola ryżowe i niezwykłe świątynie. Wszystko dopełnia lokalny koloryt związany z obecną na każdym kroku tradycją.

Z opowieści dowiemy się, jakie miejsca warto odwiedzić oraz jakich błędów lepiej na wyspie nie popełniać. Ponadto poznamy sekrety obowiązującej tu religii i lokalnej społeczności, a także poczytamy zarówno o duchowości i duchach, jak i o psach i spotkaniach z małpami. Znajdziemy tu też odpowiedzi na pytania: jak nosić sarong, jakie znaczenie ma ceremonia spiłowania zębów i dlaczego balijski taniec jest tak ekscytujący.

Przepiękne zdjęcia z prywatnego archiwum autorki pozwolą nam przenieść się do barwnego świata tej magicznej wyspy, która emanuje specyficzną atmosferą – aby ją zrozumieć – trzeba jej doświadczyć na własnej skórze.

Co sprawia, że Bali staje się marzeniem wakacyjnym i podróżniczym dla ludzi z całego świata?

Dlaczego tyle osób postanawia rzucić wszystko i zamieszkać na niewielkiej indonezyjskiej wyspie?

Czym są balijskie wrota?

Kopi luwak, czyli jak powstaje najdroższa kawa świata?

Jak obchodzi się Saraswati, czyli Dzień Wiedzy?

Jak balijscy rolnicy uprawiają sól?

Czy bać się balijskich masek?
Spotkania z małpami, pająkami i wężami  czy są bezpieczne?

Aleksandra Najda-Michałowska
BALI. OPOWIEŚCI Z WYSPY BOGÓW

ISBN 978-83-67674-55-3
Format: 165 x 225 mm
Liczba stron: 256