Wystawa ilustracji Ewy Boguckiej-Pudlis / Olsztyn, Galeria Bakałarz, ul. Natalii Żarskiej 2

0
405
Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Prof. T. Kotarbińskiego (Natalii Żarskiej 2, 10-165 Olsztyn) zaprasza 10 maja o godzinie 17.00 do Galerii Bakałarz na otwarcie wystawy Ewy Boguckiej-Pudlis „Marzenia się spełniają. Moja przygoda z ilustracją”.
Na ekspozycji „Marzenia się spełniają. Moja przygoda z ilustracją” w galerii Bakałarz zostaną zaprezentowane ilustracje powstałe w latach 1987-2006, które są efektem współpracy Artystki z wydawnictwami gdańskimi i warszawskimi. Na wystawie pojawią się ilustracje do wielu bardzo popularnych tytułów, m.in.: „Czerwonego Kapturka”, „Kopciuszka”, „O rybaku i złotej rybce”, „W pustyni i w puszczy”, „Białego Kła”, „Lassie, wróć!”, „Trzech Muszkieterów”, „Faraona”, „Łagodnej”, „O psie, który jeździł koleją”, „Zewu krwi”, „Dewajtisa”, „Lata leśnych ludzi”, „O królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu”, „Śpiącej Królewny”, „Foki”.
Ewa Bogucka-Pudlis urodziła się 2 kwietnia 1960 r. w Pułtusku. Ukończyła Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowie, a następnie PWSSP (ob. ASP) w Gdańsku. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni Kazimierza Śramkiewicza w 1986 r. Jest stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Artystka tworzy głównie malarstwo olejne i ilustracje, które prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Prace Ewy Boguckiej-Pudlis znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i na świecie, m.in.: w Czechach, Niemczech, Szwecji, Holandii, Austrii, Turcji, Ghanie i na Białorusi. Od 2008 roku uczestniczy w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich. Obecnie mieszka i tworzy w Elblągu.