Konkurs im. Bolesława Prusa – prośba o wsparcie jednej z laureatek (głosowanie)

0
476
Prowadząc już od prawie ośmiu lat nasz konkurs im. Bolesława Prusa na opowiadanie dla młodzieży w wieku od 13 do 26 lat od początku staramy się śledzić losy naszych laureatów, w jakiejś mierze dalej pomagać w rozwoju ich literackich talentów. Z dumą przyjmujemy informacje o ich kolejnych sukcesach, nawet wydawnictwach książkowych (tomikach poezji, zbiorach opowiadań, powieściach). Niektórzy z laureatów wydają dziś już własne portale, publikują w różnych czasopismach, czy też w jakiejś mierze stale współpracują z naszymi miesięcznikami: „Miesięcznikiem WOBEC” i „Miesięcznikiem KREATYWNI”. Nie ukrywamy, że kolejne sukcesy naszych laureatów są i dla nas ogromnym wyróżnieniem, dowodzą, że nasza praca ma sens… i tego, że nasze werdykty były na ogół słuszne (choć tu mam oczywiście wątpliwości, gdyż zapewne w naszych werdyktach nie doceniliśmy bardzo wielu wartościowych prac).
Wczoraj otrzymaliśmy pismo od jednej z laureatek. Prosi o wsparcie jej kandydatury w głosowaniu o Nagrodę Pro Juvenes w kategorii Student Artysta
Opowiadanie pani Anny Zborowskiej publikowaliśmy już na łamach „WOBEC”
https://miesiecznik-wobec.pl/papieros-anna-zborowska/, o jej innych osiągnięciach mogą się Państwo dowiedzieć z załączonego listu.
Prosimy o oddawanie głosów na link:
https://poll.app.do/glosowanie-pro-juvenes-2022
Z góry dziękujemy
W imieniu organizatorów konkursu i Redakcji Miesięcznika „WOBEC”
Piotr Kotlarz
Szanowny Panie,
jako osoba nagrodzona w Państwa konkursie literackim chciałam zwrócić się z prośbą o udostępnienie na Państwa stronie informacji o tym, że zostałam nominowana do Nagrody Pro Juvenes w kategorii Student Artysta. Otrzymałam tę nominację ze względu na moje osiągnięcia w konkursach pisarskich, co jest konsekwencją rozwoju twórczego, w którym rolę odegrał również Państwa konkurs. Obecnie studiuję dziennikarstwo (mgr) i sztukę pisania (również mgr) na UAM. Otrzymałam również Nagrodę „Społecznik Roku” przyznawaną przez Santandera dla osób zaangażowanych w życie akademickie i wolontariat. Jestem laureatką licznych konkursów literackich, prowadzę warsztaty pisania. Ostatnio zadebiutowałam również artykułem naukowym dotyczącym pisarza Vladimira Nabokova (ukaże się w grudniu w gdańskim wydawnictwie).

https://poll.app.do/glosowanie-pro-juvenes-2022 

Pod tym linkiem można oddać na mnie głos w kategorii Student Artysta. Każdy głos zwiększa moje szanse na wygraną w tej kategorii. Liczą się zarówno punkty przyznane przez komisję konkursową (niejawne obecnie), jak i punkty, które uczestnicy zdobywają podczas głosowania.  Głosowanie trwa tylko do tej soboty, do godz. 20:00 dnia 6 listopada 2022 roku.

Pro Juvenes to inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej mająca na celu promowanie prostudenckich projektów oraz wyjątkowo aktywnych studentów.

👉 W roku akademickim 2021/2022 byłam laureatką XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży w Bielsko-Białej, Konkursu „ProzaTory Zachodniopomorskie 2021” i XXIII Ogólnopolskim Konkursu Literackiego im. Tadeusza Firleja „O Złote Pióro”. Moje opowiadania ukazały się w antologii Wydawnictwa Książnicy Pomorskiej, antologii „Lipa 2021” i w tomie „Słowo przeciw słowu”. Brałam czynny udział w spotkaniu autorskim w Szczecinie, udzieliłam wywiadu dla miesięcznika Życie Uniwersyteckie oraz czasopisma Sztukater. W prasie pojawił się artykuł „Nowa proza, nowe tory?”, w którym Artur D. Lisowacki podjął się recenzji m.in. moich opowiadań. Działałam również w obszarze społecznym: uzyskałam nagrodę w Konkursie Kowadło 2.0 wspierającego inicjatywy naukowe i kulturalne i Nagrodę Santander Bank Polska „Społecznik Roku” za szczególne osiągnięcia w działalności społecznej oraz aktywną działalność na rzecz środowiska akademickiego. 

Z góry dziękuję za pomoc. Gdyby potrzebowali Państwo więcej informacji, proszę o kontakt. 

W załącznikach pomocne grafiki. 

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami, 

Anna Zborowska