Jak już pisaliśmy, w tym roku nasza Fundacja, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dziedzictwa Solidarności, organizuje ważny koncert rocznicowy „Wolność jest w nas” z okazji 41 rocznicy SOLIDARNOŚCI. Polskiego zrywu społecznego, któremu zawdzięczamy to, że dziś żyjemy w Wolnym Świecie. Dziś postanowiliśmy zaprezentować kolejny plakat promujący ten koncert i naszych wykonawców – wokalistów i muzyków. O artystach, którzy wzbogacą cześć „plastyczną” napiszemy w najbliższym czasie. Koncert odbędzie się za miesiąc w Polskiej Filharmonii im. Fr. Chopina w Gdańsku – 21 sierpnia o godz. 18.00. Poprzedzający koncert performance artysty-malarza Mikołaja Harmozy zacznie się godzinę wcześniej.
Justyna „Jazzta” Panfilewicz
Justyna Panfilewicz – polska wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów, interpretatorka poezji śpiewanej, magister Edukacji Artystycznej (Wydział Nauk o Wychowaniu – Uniwersytet Łódzki), trenerka wokalna, wykładowca klasy wokalnej Warsztatów Muzyczna Owczarnia.
Od 2004 roku tworzy muzykę autorską. W tym samym roku rozpoczęła się również jej przygoda z poezją śpiewaną. Jest laureatką wielu prestiżowych, ogólnopolskich festiwali poezji śpiewanej i piosenki poetyckiej. W 2008 roku wraz z gitarzystą Tomaszem Orłowskim zainicjowała powstanie autorskiego projektu HUKzHUT, tworzącego muzykę z gatunku rock, progressive. W 2011 roku wystąpiła w muzycznym show TVP2 „Bitwa na głosy”. Od czerwca 2011 roku do marca 2013 roku była główną wokalistką zespołu Ich Troje. W 2013 roku wzięła udział w drugiej edycji muzycznego show TVP2 „The Voice of Poland”. We współpracy z wytwórnią Fonografika wydała trzy oficjalne single: „Chcę więcej”, „Nie zatrzymasz mnie”, „Ciebie chcę”. W 2015 roku wygrała SuperDebiuty odbywające się podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wystąpiła w duecie z Mariuszem Wawrzyńczykiem. Duet zdobył m.in. tytuł Super Debiutu TVP1 „Nagroda im. Anny Jantar” przyznawana przez widzów TVP w głosowaniu sms w konkursie Super Debiuty 2015 oraz nagrodę Prezydenta Miasta Opola „KAROLINKA”.
Izabela Szafrańska
Izabela Szafrańska, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Koncertowała m.in. w USA, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Słowacji, Rosji, Danii oraz Białorusi. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych „Must Be The Music” z zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką. Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe: doskonale czuje się zarówno w repertuarze piosenki literackiej, filmowej, jak i żydowskiej. Jesienią 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu „The Voice of Poland”. W 2019 roku zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów. Premiera debiutanckiej płyty Izabeli Szafrańskiej odbyła 30 listopada 2019 roku.
Michał Grobelny
Muzyk, wokalista, pianista. Uczestnik 4 edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i półfinalista 3 edycji „The Voice Of Poland” w drużynie Tomsona i Barona.
Oddtwórca głównej roli dzwonnika Quasimodo w światowej francuskiej produkcji “Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od niedawna można zobaczyć Michała na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku w musicalu Jesus Christ Superstar w głównej roli Jezusa z Nazaretu. Do telewizyjnych osiągnięć można dodać program “Jaka to melodia?”, gdzie dawniej udzielał się jako jeden z głównych wokalistów show, którego prowadzącym był Robert Janowski.
Występował na jednej scenie z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami, m.in. Dorotą Miśkiewicz, Pauliną Przybysz, Mietkiem Szcześniakiem czy Billem Salterem (zdobywcą nagrody Grammy za utwory „Just The Two Of us” oraz „Where is The Love”). Udziela się również jako background vocal i ma już za sobą takie doświadczenia jak koncert “Stars of Quincy Jones” z Jacobem Collierem pod batutą Julesa Buckleya (Metropole Orkest), koncerty z Natalią Kukulską oraz koncerty Ani Rusowicz m.in. z gośćmi pod nazwą “Tribute to 2+1” wykonany na Męskim Graniu 2019 w Katowicach. Jako szczecinianin brał czynny udział w różnych miejscowych przedsięwzięciach m.in. koncercie z piosenkami Kabaretu Starszych Panów w Filharmonii w Szczecinie, koncercie Szczecin Philharmonic Big Band w programie muzyki filmowej również w Filharmonii. Aktualnie pracuje nad swoją debiutancką płytą, do tego udziela się kompozycyjnie i aranżacyjnie czego wynikiem była współpraca m.in. z debiutującą wokalistką Jagodą Kret, Arkiem Kłusowskim oraz zespołem Xxanaxxem.
Łukasz Łyczkowski
Łukasz Łyczkowski, wokalista, muzyk, kompozytor. Wzbogacił VIII edycję „The Voice of Poland” o powiew klasycznego rocka. Po zajęciu drugiego miejsca w tym konkursie, wraz z matczyną formacją 5 RANO, nagrał album ,,Korzenie”. Łukasz Łyczkowski z zespołem 5 RANO koncertuje już ponad 15 lat zdobywając grono oddanych fanów. Piosenka Łukasza Łyczkowskiego „Nie wiem jak” sięga już 16 mln odsłon, inne mają też ogromną rzeszę słuchaczy. W większości są to utwory autorskie Łukasza Łyczkowskiego.
Pochodzi z Sulęcina w województwie lubuskim pracuje jako instruktor terapii zajęciowej w domu pomocy społecznej.
Marcin Partyka
Urodzony w 1983 roku w Grudziądzu. Kompozytor, aranżer, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego u prof. Wojciecha Niedzieli.
Aranżował i komponował m.in. dla: Polskiej Orkiestry Radiowej, Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Orkiestry Kameralnej Aukso, Filharmonii Kaliskiej, Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Pomorskiej, Big-Bandu Politechniki Warszawskiej.
Kierownik muzyczny Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia. Kierownik muzyczny wielu koncertów, widowisk muzycznych oraz programów rozrywkowych w Polskim Radio i TVP , oraz stacjach komercyjnych (blisko 300 nagrań, m.in. „Dzięki Bogu już Weekend” czy „Kabaretowy klub dwójki”, „Kabaret na żywo”, „Tego się nie wytnie”).
Jako kompozytor i aranżer muzyki teatralnej współpracował z licznymi polskimi reżyserami (Ł. Czuj, J. Gast, K. Jaślar, G. Gołaszewski, M. Kiljan, A. Klucznik, W. Kościelniak, J. Kukuła, C. Morawski, J.J. Połoński, N. Rakowski, A. Rozhin, J. Szurmiej, B. Zaczykiewicz), dla m.in: Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatru Piosenki we Wrocławiu, Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatru Konsekwentnego w Warszawie, Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie, Teatru Powszechnego w Łodzi, Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w Warszawie,, Teatru Rampa w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Syrena w Warszawie, Teatru Groteska w Krakowie, Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, Teatru Miejskiego w Gliwicach, Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Teatru Fredry w Gnieźnie czy Teatru Polskiego Radia, Teatru Ludowego w Krakowie, Teatru Bogusławskiego w Kaliszu, Teatru Polskiego we Wrocławiu).
Jako twórca muzyki symfonicznej, zadebiutował utworem na orkiestrę symfoniczną i sekstet wokalny „Z każdą chwilą i stałością” na festiwalu „Cztery strony świata” w Puławach (2015). Jako pianista i akompaniator koncertował m.in w Niemczech, Australii, Włoszech, na Ukrainie, U.S.A, Austrii, Szwajcarii i Francji.
Laureat nagrody im Jana Raczkowskiego za „Wybitny wkład w kreowanie piosenki aktorskiej” na XXV Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2004). Laureat nagrody „Amadeusz” przyznawanej przez kapitułę Teatru Polskiego radia (2016).