Sierpniowy koncert

0
722

Dziś otrzymaliśmy projekt plakatu do sierpniowego koncertu, w którym wykorzystaliśmy obraz profesora Czesława Tumielewicza. Gdy nieco ponad miesiąc temu dostrzegłem ten obraz na facebooku od razu pomyślałem, że będzie on wspaniałą ilustracją do tego projektu. Tak wiele jest w twórczości profesora radości, właśnie wolności… a przy tym bliska mi ulica Lawendowa. Pani Kasia Sitarz, która opracowała na bazie tego obrazu ten plakat świetnie postarała się, by maksymalnie ograniczyć ingerencję w obraz.

Powstanie jeszcze jeden plakat, w którym wykorzystamy zdjęcia mających w koncercie wystąpić wokalistów, a sądzimy, że udało nam się pozyskać artystów już bardzo uznanych.

Wokaliści: Izabela Szafrańska, Justyna Panfilewicz, Michał Grobelny, Łukasz Łyczkowski i wspaniali muzycy, którymi pokieruje Marcin Partyka.

Dziś otrzymałem w związku z promocją koncertu kilka zdjęć pani Izabeli. Postanowiłem już teraz je zamieścić.

Polecam też naszym czytelnikom wejście na piosenkę pana Łukasza Łyczkowskiego „Nie wiem jak”. To aż niesamowite, ale tę stronę odwiedza już dziś grubo ponad sto tysięcy osób tygodniowo.

Patronem projektu zgodził się zostać i swą znaczną pomoc zaoferował nam Instytut Dziedzictwa Solidarności.

Trwają też przygotowania do innych wydarzeń, które chcemy połączyć z koncertem. Zakupiliśmy już na przykład dwie bele materiału o długości 16 m i szerokości 2 m do performance, które przygotowuje artysta-malarz Mikołaj Harmoza.

Mamy nadzieję, że uda nam się godnie włączyć w obchody tego wielkiego polskiego Święta.

To jeszcze pięć tygodni… aż pięć, ale i tylko pięć.

[Izabela Szafrańska, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Koncertowała m.in. w USA, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Słowacji, Rosji, Danii oraz Białorusi. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych „Must Be The Music” z zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką.  Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe: doskonale czuje się zarówno w repertuarze piosenki literackiej, filmowej, jak i żydowskiej. Jesienią 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu „The Voice of Poland”.  W 2019 roku zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką  oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów. Premiera debiutanckiej płyty Izabeli Szafrańskiej odbyła 30 listopada 2019 roku.]

 

Mamy też już zdjęcia i biogramy pozostałych artystów. Zamieścimy je jednak nieco później… etapami… Jak pisałem, mamy jeszcze pięć tygodni.

(P.K.)

Bilety na koncert „Wolność jest w nas” można nabyć: Bilety 24

https://www.bilety24.pl/koncert/koncert-wolnosc-jest-w-nas-66093?id=339056

lub: KupBilecik: Bilety online

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/59833/Gda%C5%84sk/Wolno%C5%9B%C4%87+jest+w+Nas/