Do Przyjaciół wśród Rosjan. Razem powstrzymamy satrapę / Piotr Kotlarz

0
525

Jak dowiadujemy się za pośrednictwem Agence France Presse podczas spotkania klimatycznego ONZ (niestety zamkniętego dla obserwatorów) szef rosyjskiej delegacji, Oleg Anisimow, w czasie przemówienia on-line miał stwierdzić, że inwazja Rosji była nieuzasadniona. Pozwólcie, że przekażę przeprosiny w imieniu wszystkich Rosjan, którzy nie są w stanie zapobiec temu konfliktowi – stwierdził. Nie znajduję uzasadnienia dla ataku na Ukrainę – dodał jeszcze. Zgodnie z relacją France 24, informację te potwierdziło 3 niezależnych od siebie słuchaczy.

To bardzo ważny głos, pokazuje, że w każdym narodzie większość społeczeństwa to ludzie przyzwoici. Wprawdzie ich wpływy są dziś jeszcze niewielkie, ale z czasem ich głos będzie coraz bardziej widoczny, słyszalny. Piszmy i mówmy jak najwięcej o takich postawach, o protestach rosnącej liczby mieszkańców coraz większej liczby rosyjskich miast.

To głosy ważniejsze niż obawy rosyjskich oligarchów, którzy w strachu o utratę swych zysków również zrozumieją w końcu, że trzeba zaprzestać to szaleństwo. Im jednak ufam znacznie mniej.

Przyjaciele Rosjanie, dziękuję wam, ja szary obywatel Europy, że ryzykujecie dla wolności, dla demokracji, dla nas wszystkich, swe kariery… czasami wolność. Razem możemy powstrzymać satrapę.

                                                    Piotr Kotlarz

Obraz wyróżniający: Protestujący w Moskwie 24 lutego 2022 r. Z Wikimedia Commons, wolnego repozytorium multimediów