Konkurs im. Bolesława Prusa – wyniki konkursu

0
2839

Protokół posiedzenia jury Konkursu im. Bolesława Prusa, dla młodzieży w wieku od 13 do 26 lat

Jury Konkursu im. Bolesława Prusa, dla młodzieży w wieku od 13 do 26 lat w składzie: Marek Golemski, Jan Jackowicz-Korczyński, Piotr Kotlarz i Marek Wawrzkiewicz postanowiło przyznać w obecnej edycji konkursu  trzy równorzędne (pierwsze) nagrody w wysokości po 1 000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych) następującym osobom:

Nagrodę Marszałka woj. Pomorskiego – Joannie Przybysz  za opowiadanie pt. „Zimny prysznic”,  Nagrodę pani Prezydent Miasta Gdańska – Natalii  Łoś za opowiadanie pt. „Przystanek Wybrzeże”, oraz Nagrodę Fundacji Kultury WOBEC – Agacie Kaliszewskiej za opowiadanie „Burza-początek”

oraz 10 wyróżnień dla:

Martyny Wachowiak za opowiadanie pt. „Złoty zegarek”, Wiktorowi Karczewskiemu. „Dlaczego więc czuję pustkę?” , Angelice Twaróg za opowiadanie pt.  „Głębia wzroku”, Amelii Ogrodowczyk za opowiadanie pt.  „Ciemno”, Mai  Król za opowiadanie pt.  „Modlitwa o poranku”, Szymonowi Pawletko za opowiadanie pt.  „Zachwyt”, Katarzynie Więcek za opowiadanie pt. „Mozaika”, Agnieszce Leciej za opowiadanie pt.  „Pies w worku”, Zuzannie Cyunel za opowiadanie pt.  „Puchacz”.

Zdaniem jury zapewne więcej opowiadań zasługuje na nagrody i wyróżnienia, ograniczają nas jednak posiadane środki i możliwości organizacyjne.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wytrwałości i sukcesów na drodze twórczej, na którą dopiero wkroczyli lub dla których udział w naszym konkursie był tylko kolejnym na tej drodze etapem.

Redakcja WOBEC, doceniając wartość wielu z nadesłanych utworów, zwróci się w najbliższym czasie do kilkudziesięciu uczestników konkursu z prośbą o wyrażenie przez nich zgody na publikację ich opowiadań w tym miesięczniku.

Organizatorzy Konkursu na opowiadanie im. Bolesława Prusa, dla młodzieży w wieku od 13 do 26 lat po raz kolejny bardzo dziękują pani Aleksandrze Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańska i panu Mieczysławowi Strukowi – Marszałkowi Województwa Pomorskiego za objęcie konkursu swymi patronatami honorowymi i pomoc finansową oraz merytoryczną przy jego organizacji.

                                                                                  Piotr Kotlarz