„Zapis dźwięku”. Zaproszenie na otwarcie wystawy rysunku Elżbiety Makuły-Hajdun / Galeria ZPAP przy ul. Mariackiej w Gdańskuw Gdańsku

0
357

Serdecznie zapraszamy w dniu 24 kwietnia .2023 r. (poniedziałek) o godz.18.00 na wernisaż jubileuszowej wystawy rysunku Elżbiety Makuły-Hajdun  zatytułowanej  Zapis dźwieku” do Galerii ZPAP przy ul. Mariackiej 46/47 w Gdańsku.

” Muzyka jest najbardziej abstrakcyjną ze sztuk.  Żyjemy zanurzeni w dźwiękach, tak jak jesteśmy wciąż otoczeni obrazami. 
Sztuką wizualną, jak i muzyką nazywamy tylko fragmenty, które wyodrębnia ze świata i zapisuje artysta.
Ta wystawa zawiera mój subiektywny zapis dźwięków, które mnie otaczają.” Elżbieta Makuła-Hajdun

ELŻBIETA MAKUŁA – HAJDUN,  ur. 12.05.1960 w Warszawie.

Studiowała w PWSSP w Gdańsku, w pracowni prof. Hugona Laseckiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, wykorzystując różne techniki. Posługuje się zarówno olejem, jak i suchą pastelą, tuszem, akrylem.
Tworzy również kolaże. Jest członkiem ZPAP.

Od 2005 roku bierze udział w plenerach malarskich (dwa, trzy razy w roku), oraz wystawach poplenerowych.  Kilkukrotny udział w Międzynarodowym Biennale „Qadro” w Łodzi, Biennale Malarstwa i Tkaniny w Gdyni. Udział w wielu Wystawach zbiorowych, m.in.  w cyklu „W DRODZE”. Prace w kolekcjach „Radia Gdańsk”, banku Sparkasse  w Reklinghausen (Niemcy), w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Francji, USA, Tahiti. Od czerwca 2015 do grudnia 2016  prowadziła PRACOWNIĘ SZEROKO OTWARTĄ w Gdańsku, w której razem z kilkoma zaprzyjaźnionymi twórcami gdańskimi stworzono przestrzeń do wspólnej pracy, spotkań, wystaw, także otwartą dla mieszkańców miasta oraz turystów. W 2020 roku otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.