Warsztaty teatralne dla nauczycieli i animatorów kultury – Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM

0
334
SOBOTA, 3 GRUDNIA 2022 O 10:00 – 15:00

Robinson: warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury

MDK Bogucice – Zawodzie

Szczegółowe informacje

Czas trwania: 5 godz.
PubliczneKażdy na Facebooku i poza nim
Zapraszamy nauczycieli, pedagogów , animatorów kultury, studentów kierunków pedagogicznych i artystycznych oraz wszystkie osoby dorosłe zainteresowane rozwojem przez teatr na warsztaty zainspirowane spektaklem pt. „Robinson”. Podczas warsztatów zaprezentujemy kilka pomysłów na to, jak zaprojektować zajęcia towarzyszące wizycie w teatrze. Warsztaty będą prowadzone w taki sposób, żeby przybliżać zarówno tematykę, jak i formę przedstawienia pt. „Robinson”.
HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
🔵SPEKTAKL „ROBINSON”
W jednym z terminów:
– 26.11.2022 godz. 11:30
-27.11.2022 godz. 16:00
wejściówki:10 zł
🔵 3.12.2022 (sobota) godz. 10:00-15:00 – warsztaty cz. 1
🔵5.12.2022 (poniedziałek) godz. 17:00-20:00
– warsztaty cz. 2
PROGRAM WARSZTATÓW:
a) WARSZTATY AKTORSKIE
3.12.2022 godz. 10:00-15:00
Podczas gier i zabaw teatralnych uczestnicy spróbują odkryć to, czego na pierwszy rzut oka nie widać, czyli monolog wewnętrzny aktora. Uczestnicy warsztatów, realizując zaproponowane zadania poznają charakterystykę i funkcję monologu wewnętrznego oraz jego rolę w budowaniu postaci. Na podstawie spektaklu pt. Robinson dowiedzą się jakim stopniu i formie – jako element warsztatu aktora, monolog wewnętrzny jest dostrzegalny przez widza i jak świadomie bądź nieświadomie na niego oddziałuje. Na ćwiczenia warsztatowe będą składały się etiudy aktorskie realizowane samemu lub w grupach poprzedzone pracą koncepcyjną na zadanych tekstach literackich. Uczestnicy warsztatów otrzymają narzędzia, które będą mogli wykorzystać m.in. w pracy z amatorskimi grupami teatralnymi. Prowadzenie: Grzegorz Eckert (aktor)
Miejski Dom Kultury „Bogucice-Zawodzie”, ul. Markiefki 44a.
b) W DROGĘ!
5.12.2022 godz. 17:00-20:00
Podczas spotkania za pomocą prostych działań teatralnych i arteterapeutycznych poruszymy temat odkrywania nieznanego, podążania własną drogą, relacji z innym oraz z naturą. Inspirując się motywami i cytatami ze spektaklu stworzymy mapy własnych (bez)ludnych wysp oraz spróbujemy za pomocą działań aktorskich opowiedzieć o ważnych dla nas podróżach – nie tylko tych geograficznych, ale również o „wyprawach” i ścieżkach prowadzących nas do innych ludzi. Zajęcia będą łączyły elementy pracy z własną biografią, zabaw z wykorzystaniem map oraz proste działania teatralne wspierające integrację grupy. Uczestnicy poznają kreatywne działania twórcze, które będą mogli wykorzystać nie tylko podczas zajęć teatralnych, ale również podczas działań wychowawczych. Na zajęcia wskazany strój wygodny, który nie krępuje ruchów. Prowadzenie: Anna Nowak (pedagog teatru, arteterapeutka)
🔵 ZAPISY ZA POMOCĄ FORMULARZA:
https://docs.google.com/…/1LoPs5Jhixa…/edit
🔵 DODATKOWE INFORMACJE:
– martynafras@ateneumteatr.pl, tel. 506 271 604,
– edukacja@ateneumteatr.pl, tel. 505 360 244
🔵 WSTĘP WOLNY! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.
INFORMACJE O SPEKTAKLU: https://ateneumteatr.pl/robinson/
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.