W inną stronę. Nowy zbiór wierszy Dariusza Wasielewskiego

0
347
Nakładem Wydawnictwa “Bernardinum” ukazał się właśnie nowy tom wierszy Dariusza Wasielewskiego W inną stronę.
Po wyborze poezji Pożegnanie Gdańska z 2019 roku, to kolejna pozycja tego autora opublikowana przez wydawnictwo z Pelplina. Jego twórczość regularnie pojawia się w dwumiesięczniku literackim “Topos”. Do numeru 3. z 2018 został dołączony plakat z wierszami poety. Najnowszy numer “Toposu” otwiera obszerny wiersz D. Wasielewskiego “Śmierć w Wenecji”.
– Gdy autor książki “W inną stronę” pisze o miłości, o czułości, o bliskości, o szczerości, to wszystkie je – te wartości – w jakiś sposób odzyskuje. Poezji używa do recyclingu tego, co w nim i wokół niego obumarłe i bezużyteczne. W wierszu wskrzesza siebie, by znów być tym, kim był… Lub chciał być… – twierdzi Tadeusz Dąbrowski w audycji “Po pierwsze wiersze” Radia Gdańsk.
Dariusz Wasielewski (1960) poeta, publicysta. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Jest autorem zbiorów wierszy: Niedziela (1982), Jestem z rodu zwycięzców a żyję śród klęsk… (1984), Wytrwałość (1989), Czekam na wrzesień (1994). Laureat Czerwonej Róży (2009). Pracował m. in. w „Tygodniku Gdańskim”, „Dzienniku Bałtyckim”, Radiu Gdańsk (obecnie). Był rzecznikiem prasowym NSZZ „Solidarność”.
Ostatnie publikacje autora można znaleźć w:
Księgarni Artystycznej Firmin przy Lawendowej,
Gdańskiej Księgarni Naukowej przy Łagiewnikach
Księgarniach Muza przy Garncarskiej, Długich Ogrodach i Rajskiej