Święto SOLIDARNOŚCI. Koncert „Wolność jest w nas”

0
781

To już 41 lat minęło od wielkiego zrywu naszego społeczeństwa, którego celem było pełne odzyskanie wolności. Walka o nią toczyła się już dużo wcześniej, a i trwała kilkanaście lat dłużej. Niemniej jednak Sierpień 80-tego roku był w tej walce datą niezwykle ważną. To miesiąc narodzin „Solidarności”. Dzień 31 sierpnia, data podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, to jeden z ważniejszych dni w historii naszego państwa.

Fundacja Kultury WOBEC wspólnie z GTPS oraz pozyskanym Partnerem Projektu Fundacją PZU włączając się w tegoroczne obchody tego święta organizuje w dniu 21 sierpnia br. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku koncert „Wolność jest w nas”, w którym wezmą udział wybitni artyści: Izabela Szafrańska, Jusytyna Panfilewicz i Michał Grobelny w towarzyszeniu zespołu muzycznego Marcina Partyki oraz w drugiej części Łukasz Łyczkowski z zespołem 5 Rano.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa  malarstwa i rzeźby, prac studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Kateryna Bisharieva, Justyna Rudzińska i Marianna Łoboda) oraz już uznanych artystów Danuty Joppek, Maji Majewskiej-Keane, Czesława Tumielewicza i Wojciecha Sęczawy.

Przed koncertem, przed gmachem Filharmonii, swój nawiązujący do idei wolności performance zaprezentuje artysta-malarz Mikołaj Harmoza.

Tymi działaniami pragniemy wpisać się w tegoroczne obchody tego wielkiego Święta, oraz oddać hołd tym, którzy walczyli o to byśmy mogli żyć w wolnym świecie.

Koncert objęli swymi honorowymi patronatami: pan Piotr Duda – Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” oraz pan Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego.

Patronaty medialne: TVP Kultura, Radio Gdańsk, „Dziennik Bałtycki” oraz „Tygodnik Solidarność” i portal TYSOL

Bilety na koncert można już nabyć w Kasie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fr. Chopina w Gdańsku – www. filharmonia.gda.pl/bilety oraz na portalu kupbilecik.pl