„SAMA” / Śpiewa: Izabela Szafrańska. Wokół przygotowań do wystawienia musicalu „Życie za życiem”.

0
381

 

Głos pani Izabeli Szafrańskiej usłyszałem po raz pierwszy oglądając program The Voice of Poland z 2018 roku. Wykonywała wówczas utwór „Flashlight”. Wspaniały głos, tyle w nim emocji, wrażliwości, pomyślałem. W 2020 roku udało mi się zaprosić panią Izabelę do udziału w koncercie „Życie za życiem” z okazji 40 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność, który odbył się w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Koncert ten miał być jednocześnie etapem przygotowawczym do musicalu „Życie za życiem”, którego treść odnosi się do idei Wiosny i Jesieni Ludów, a więc i wydarzeń w Polsce lat 1970-1989. Nie mogąc znaleźć innego autora piosenek napisałem je w końcu sam. Muzykę do pierwszych piosenek skomponowali: pani Jagoda Wojciechowska i pan Dariusz Wojciechowski.

Przygotowania do tego koncertu to wiele wysiłku, pracy… tylko w ten sposób jednak można poznać ludzi, w przyszłości stworzyć zespół mogący zrealizować tak wielki projekt.

„Jeśli chcesz rozśmieszyć pana Boga, to opowiedz mu o swoich planach”. No właśnie… Któż mógł przewidzieć, że na mojej drodze stanie COVID. Koncert ten jakoś udało mi się uratować, choć jeszcze jedno związane z nim zobowiązanie będę musiał spłacić. Cóż, zdarza się. Mimo to rok później zrealizowałem kolejny koncert, tym razem w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Znów COVID, a przy tym wojna „polsko-polska”, zawiść. Kolejna klęska, tym razem jeszcze większa. Tylko moja, tylko finansowa. Artyści odnieśli sukces.

Jakoś to wyprostuję, choć potrzebuję jeszcze nieco czasu. Czy jednak zrealizuję mój wymarzony musical. Nie wiem? „Póki jednak życia, póty nadziei”. Myślę, że jednak było warto, choćby dla tej piosenki, a było ich więcej. Poznałem też przy okazji wielu bardzo utalentowanych artystów, wiele też się nauczyłem.

                                                              Piotr Kotlarz

 

„Sama” – Słowa: Piotr Kotlarz, muzyka: Jagoda Wojciechowska. Śpiewa: Izabela Szafrańska. Nagranie pochodzi z koncertu „Życie za życiem”, który miał miejsce w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w 1920 roku, z okazji 40 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.