Dzień klęski i nadziei / Śpiewają: Izabela Szafrańska i Michał Grobelny

0
374

Tyle projektów, pomysłów, realizacji. Czasem się w tym gubię. Myślę, że nie uwierzą mi państwo, ale zdarzyło mi się nawet zapomnieć o pewnym dramacie, który kiedyś napisałem i leżał gdzież wśród innych notatek… kto wie zresztą, czy go kiedyś opublikuję… może tam jego miejsce.

Co innego z publikowaną dziś piosenką. Wchodząc dziś na YouTube przypomniałem sobie i o niej. Zamieścił ją tam Jan Jackowicz Korczyński, na moją prośbę po koncercie z okazji rocznicy „Solidarności”, który organizowałem w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w 2021 roku. Udało mi się wówczas zaprosić do udziału w koncercie wspaniałych wokalistów i muzyków.

Piosenka opowiada o sytuacji mającej miejsce po przegranej manifestacji (odniesienie do Grudnia 1970 roku), wówczas wydawało się, że przegraliśmy… To ilustracja do jednej ze scen musicalu, o którego realizacji wciąż myślę.

Ówczesny koncert, choć w mojej ocenie sukces artystyczny, też skończył się klęską… finansową. Do dziś liżę po niej rany. Niemniej jednak uważam, że było warto. Długi niedługo spłacę.

Spacerując po Warszawie mijam niekiedy w Alei Gwiazd wyryte w brązie słowa Kirka Douglasa, (cytuję z pamięci): Ten tylko osiągnie sukces, kto jest w stanie ponieść ryzyko klęski.

Ja poniosłem ich dość wiele. O sukcesie przy tym nie marzę… inaczej postrzegam sens życia. Niemniej jednak, wciąż stawiam sobie jakieś wyzwania. Niekiedy udaje mi się coś osiągnąć. Uważam, że ta piosenka jest właśnie jednym z takich sukcesów… Pomyślałem, że warto przedstawić ją również czytelnikom WOBEC.

Dziękuję wykonawcom, i muzykom oraz aranżerowi… Byliście państwo wspaniali. Kompozytorem piosenki jest Jagoda Wojciechowska.

                                                            Piotr Kotlarz

Piosenka z Musicalu CHCEMY WOLNOŚCI. Słowa: Piotr Kotlarz Śpiewają: Izabela Szafrańska oraz Michał Grobelny. Filharmonia Bałtycka, 21 sierpnia 2021 r.