Czarni wyborcy byli kluczem do zwycięstwa Bidena w 2020 roku. Jednak problemy finansowe sprawiają, że niektórzy kwestionują ich wsparcie w 2024 / Casey Quinilan

0
32
Opiekunka i kierowca Jennifer Garner w obliczu zbliżających się listopadowych wyborów prezydenckich w USA skupiają się na ekonomii.
Garner (46 l.) mieszka w Cleveland i może zarobić około 800 dolarów tygodniowo, pracując w nadgodzinach na obu stanowiskach. Ale pomiędzy spłatą zadłużenia w wysokości 56 000 dolarów pożyczek studenckich i 1300 dolarów czynszu – a także innymi miesięcznymi rachunkami – pieniądze nie wystarczają.
Głosowała na Bidena w 2020 r., ale teraz twierdzi, że bada innych kandydatów – chociaż wykluczyła byłego prezydenta Donalda Trumpa.
Czarni wyborcy przeważającą większością głosów poparli prezydenta Joe Bidena w 2020 r. i byli kluczem do jego zwycięstwa, ale ponieważ wielu, podobnie jak Garner, z trudem wiąże koniec z końcem, istnieją pewne dowody na to, że entuzjazm czarnych wyborców wobec Bidena może spadać. I Trump ma nadzieję to wykorzystać. W zeszłym miesiącu przemawiał na posiedzeniu Federacji Czarnych Konserwatystów i argumentował, że czarnoskórzy wyborcy byli w lepszej sytuacji finansowej, gdy sprawował urząd. Nawet jeśli czarnoskórzy wyborcy nie kupią tego przesłania, frustracja wyborców może spowodować, że zwrócą się do kandydata trzeciej partii, powiedział dziennikowi „The New York Times” Cornellowi Belcherowi, ankieterowi pracującemu dla Baracka Obamy .
Aby przeciwstawić się Trumpowi, kampania Bidena wydaje miliony na reklamy radiowe w swingujących stanach w stacjach radiowych należących do Czarnych i Latynosów, aby wskazać osiągnięcia administracji, w tym inwestycje w historycznie czarne szkoły wyższe i uniwersytety poprzez finansowanie z dotacji i amerykańską ustawę o planie ratunkowym , umorzenie zadłużenia z tytułu kredytów studenckich dla 3,9 mln pożyczkobiorców oraz ograniczenie ubóstwa czarnych dzieci w 2021 r., co powiązał z ówczesnym rozszerzeniem ulgi podatkowej na dzieci.
„Muszę pracować na dwa etaty w godzinach nadliczbowych, żeby chociaż opłacić czynsz, co oznacza, że ​​nie mam czasu, aby móc cieszyć się życiem i kropka” – powiedział Garner. „Jedynym sposobem na poprawę sytuacji jest, jeśli ludzie zaczną mówić i po prostu dać im znać, że gospodarka jest do niczego. Potrzebujemy lepszych miejsc pracy i więcej pieniędzy”.
Według styczniowego sondażu NBC News 75 procent czarnoskórych wyborców stwierdziło, że oddałoby głos na Bidena w tegorocznych wyborach powszechnych. Z raportu Pew Research Center wynika , że ​​w 2020 r. 92 procent Czarnych wyborców oddało swój głos na Bidena. Ta krytyka gospodarki pokrywa się z badaniami dotyczącymi doświadczeń finansowych Czarnych wyborców.
Z raportu Wspólnego Centrum Studiów Politycznych i Ekonomicznych z maja 2023 r. wynika, że ​​30 procent osób rasy czarnej stwierdziło, że ich sytuacja finansowa pogorszyła się w ciągu ostatniego roku, w porównaniu z 44 procentami, które stwierdziły, że pozostała bez zmian. Chociaż kluczowe wskaźniki ekonomiczne, na które zwracają uwagę ekonomiści, aby zrozumieć stan gospodarki, wskazują na stabilny rynek pracy, spowolnienie inflacji i rosnące płace, jasne jest, że wielu czarnych wyborców w dalszym ciągu odczuwa presję finansową związaną z wysokimi cenami w sklepach spożywczych, drogi rynek mieszkaniowy i ciężar ponownego spłacania długów studenckich.
W poniedziałek Biden ogłosił kolejną propozycję umorzenia długów studenckich, mającą na celu anulowanie naliczonych odsetek 23 milionom pożyczkobiorców, przy czym aż 25 milionów otrzymało jakąś formę anulowania odsetek. Zgodnie z tym nowym planem 4 miliony pożyczkobiorców miałoby również całkowicie anulowane swoje długi studenckie, a 10 milionów pożyczkobiorców mogłoby skorzystać z ulgi w wysokości 5000 dolarów. Nie jest jasne, kiedy dokładnie administracja Bidena przedstawi formalną propozycję.
Keisha Deonarine, dyrektor ds. możliwości, rasy i sprawiedliwości w NAACP, podziela frustrację, którą wielu czarnoskórych wyborców wyraża w związku z finansowym obciążeniem długami studenckimi. Przed poniedziałkowym ogłoszeniem Bidena powiedziała, że ​​prezydent musi mocniej naciskać, aby anulować długi studenckie, aby wywrzeć trwały wpływ na doświadczenia gospodarcze Czarnych Amerykanów i wielu innych wyborców.
„Jeśli naprawdę chcemy myśleć o czteroletnich studiach i o Ameryce klasy średniej, musimy umorzyć dług studencki” – powiedziała.
Deonarine stwierdziła, że ​​zachęcają ją prace administracji Bidena mające na celu zmniejszenie i zapewnienie większej przejrzystości w zakresie opłat śmieciowych, co obejmuje przepisy mające na celu zmniejszenie opłat za zwłokę w obsłudze kart kredytowych. Jej zdaniem mogłoby to pomóc w ograniczeniu kosztów obciążających budżety domowe wyborców.
Jednym z takich wyborców jest Audrianna Lewis, która głosowała na Bidena w 2020 roku. Musi zaplanować budżet na wysokie koszty wynajmu i opieki zdrowotnej.
Lewis, lat 32, pracuje w Hattiesburgu w stanie Mississippi jako przedstawiciel obsługi klienta Maximus, wykonawcy rządowego, który pomaga administrować programami Medicaid, Medicare i innymi. Zarabia 17,78 dolara na godzinę i ma około 9 000 dolarów długu studenckiego. Jej czynsz wzrósł z 860 dolarów w zeszłym roku do 1000 dolarów w tym roku.
Oprócz rosnącego czynszu i długów studenckich Lewis cierpi na astmę i twierdzi, że jej opieka zdrowotna nie pokrywa w wystarczającym stopniu kosztów leczenia dróg oddechowych, co zmusiło ją do zainwestowania w oszczędności. Dodała, że ​​jej współpracownicy również borykają się z problemami finansowymi.
„Niektórzy z moich współpracowników są bezdomni” – powiedziała. „Ludzie nie są w stanie zapłacić za wizyty u lekarza i recepty”.
W marcu ubiegłego roku stopa bezrobocia wśród osób rasy czarnej osiągnęła rekordowo niski poziom, a ożywienie gospodarcze pokazuje, że według standardów historycznych w ciągu ostatnich kilku lat płace pracowników czarnoskórych i latynoskich odnotowywały szybszy wzrost płac. Stopa bezrobocia wśród osób rasy czarnej ponownie zaczęła rosnąć , ale ekonomiści twierdzą, że czekają na więcej danych, zanim uznają tę tendencję za trwałą.
Jednak Melanie Campbell, przewodnicząca Narodowej Koalicji na rzecz Partycypacji Obywatelskiej Czarnych, stwierdziła, że ​​stopa bezrobocia wśród Czarnych Amerykanów nie mówi całej historii.
„Druga część tego przesłania dotyczy stwierdzenia: «OK, może i jestem zatrudniona, ale nadal pracuję na trzech etatach, żeby opłacić czynsz»” – powiedziała.
Sarah Wallace, lat 49, mieszkanka Filadelfii utrzymująca się z ubezpieczenia społecznego na wypadek niepełnosprawności, twierdzi, że lwią część tej kwoty musi co miesiąc wydawać na czynsz w wysokości 1500 dolarów. Głosowała na Bidena w 2020 r., ale powiedziała, że ​​tym razem może głosować na partię trzecią.
„Myślę, że Biden sprzedał nas wszystkich w swoim marzeniu o dostaniu się do biura. … I tyle” – powiedziała.
Wallace stwierdziła, że ​​nie wierzy, że sytuacja gospodarcza poprawiła się pod rządami Bidena i że nie widzi spadku inflacji na tyle, aby miało to znaczenie dla niej w sklepie spożywczym.
„Kupując żywność, nigdy nie kupujesz najzdrowszej [żywności], ponieważ jest ona droższa. Więc w pewnym sensie musisz improwizować, co możesz zrobić, wiesz? powiedziała.
Wallace, która ma ponad 200 000 dolarów długu studenckiego i twierdzi, że stara się nakłonić firmę Ozempic do leczenia cukrzycy, chce, aby przywódcy polityczni robili więcej w zakresie redukcji długów studenckich oraz sprawili, że opieka zdrowotna stała się bardziej przystępna cenowo i dostępna.
Dane dotyczące siły roboczej z 2021 r. pokazują, że 48 procent pracowników pierwszej linii w Maximus – gdzie zatrudniony jest Lewis z Mississippi – to kobiety czarnoskóre i Latynoski.
Chociaż Lewis stwierdziła, że ​​jej pensja jest lepsza za Bidena niż za prezydentury Donalda Trumpa, stwierdziła, że ​​nadal nie jest pewna, czy będzie głosować na Bidena. Choć podobnie jak Garner, opiekunka Cleveland, wykluczyła głosowanie na Trumpa, nie wykluczyła też głosowania na kogoś innego niż Bidena.
Garner, która jest zaangażowana społecznie jako członek-organizator za pośrednictwem One Fair Wage, grupy, która chce położyć kres płacom niższym od minimalnego, stwierdziła, że ​​„jeszcze nie skłania się ku nikim”.
Garner powiedziała, że ​​chociaż wie, że sądy powstrzymały Bidena przed realizacją jego bardziej ambitnego planu umorzenia długów studenckich, chce, aby zrobił więcej w tej sprawie i innych obciążeniach finansowych, przed którymi stoi.
„Nie mów mi, co zamierzasz zrobić. Pokaż mi, co zamierzasz zrobić” – powiedziała.

AUTOR:  – 12 KWIETNIA 2024 R. , 4:55 

Artykuły New Hampshire Bulletin mogą być publikowane w Internecie lub w formie drukowanej na licencji Creative Commons CC BY-NC-ND 4.0. Prosimy o edycję wyłącznie w celach stylistycznych lub skrócenie, podanie odpowiedniego źródła i linku do naszej strony internetowej. Obrazy AP i Getty nie mogą być ponownie publikowane. Prosimy o zapoznanie się z naszymi wytycznymi dotyczącymi ponownego publikowania dotyczącymi wykorzystania innych zdjęć i grafik.

Link do artykułu:

Black voters were key to Biden’s 2020 win. But money woes make some question their support in 2024

Afroamerykanie pełnię praw obywatelskich w całych Stanach Zjednoczonych uzyskali dopiero na mocy ustawy o prawach wyborczych z 1965 roku. Przed wojną secesyjną i poprawkami do konstytucji Stanów Zjednoczonych dotyczącymi rekonstrukcji niektórzy Czarni w Stanach Zjednoczonych mieli prawo do głosowania, ale prawo to było często ograniczane lub odbierane. Po 1870 r. Czarni byli teoretycznie równi wobec prawa, jednak w okresie pomiędzy końcem ery rekonstrukcji a uchwaleniem Ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r. było to często łamane w praktyce.

Obraz wyróżniający: Lyndon Johnson podpisuje ustawę o prawach wyborczych z 1965 r. Z Wikimedia Commons, bezpłatnego repozytorium multimediów