Z drugiej strony lustra – prof. Maria Szyszkowska – Przyszłość

0
566

Z początkiem roku proponujemy naszym Czytelnikom kolejny wywiad z panią profesor Marią Szyszkowską, który możemy  publikować na naszych łamach dzięki uprzejmości pani profesor oraz redaktora Sławomira W. Malinowskiego.

 

Dziś proponujemy Państwu zapoznanie się z rozważaniami prof. Marii Szyszkowskiej na temat przyszłości. Przedstawiony przez panią profesor obraz czasów obecnych i wizja  przyszłości mogą wydawać się pesymistyczne. Zgoda, ale proszę dostrzec również zawarte w tej wizji przesłanie. Tylko dostrzegając wczorajsze i dzisiejsze błędy, zwłaszcza te, które w pogoni z dobrami materialnymi popełniamy w organizacji naszego życia społecznego,  możemy próbować je naprawiać, tylko zyskując świadomość zagrożeń, które przynosi rozwój naszej cywilizacji, możemy choć próbować ich uniknąć. Tylko rzetelna ocena istniejącego stanu rzeczy może doprowadzić do choćby prób poszukiwania innej drogi, a zwłaszcza do tego, by w pogoni za dobrami, za wygodą, nie gubić wartości wyższych. Te bowiem w naszym życiu powinny być najważniejsze. Bierność może prowadzić tylko do dalszego rozwoju pseudowartości, do jeszcze większej dehumanizacji.

                                                                      Piotr Kotlarz

 

Jedenasta odsłona autorskiego cyklu Sławomira W. Malinowskiego „Z drugiej strony lustra”, a dziewiąta z udziałem prof. Marii Szyszkowskiej. Tym razem tematem rozmowy jest przyszłość. Jakie czekają nas zmiany? Jakie skutki będzie miało zamienianie ulic miast w betonowe wąwozy? Co przyniesie automatyzacja procesów produkcyjnych? Jak będą zmieniały się stosunki społeczne, świadomość i zdrowie psychiczne? Padają pytanie i odpowiedzi, które wielu mogą zaskoczyć i – co ważniejsze – skłonić do refleksji oraz przewartościowania swych poglądów.

Redakcja WOBEC dziękując redaktorowi Sławomirowi W. Malinowskiemu za zgodę na taką formę współpracy zwraca się z prośbą do naszych Czytelników o wsparcie jego działalności.

Zapraszamy do oglądania i zasubskrybowania kanału „Z drugiej strony lustra”. To umożliwi Wam otrzymywanie informacji o nowych materiałach filmowych i uczestniczenia na bieżąco w kolejnych spotkaniach autora z interesującymi rozmówcami, a także obejrzenia wcześniej przeprowadzonych wywiadów. Sławomir Malinowski porusza tematy o których nigdzie indziej nie usłyszycie. Kanał „Z drugiej strony lustra” zaprasza. Jeżeli uważasz, że tematy poruszane przez nas są ważne, jeżeli interesuje Cię to o czym rozmawiamy i chcesz aby cykl ukazywał się dalej, wesprzyj kanał „Z drugiej strony lustra” poprzez konto: 65 1750 1312 6887 1252 0514 1542 lub na portalu zrzutka.pl : https://zrzutka.pl/58xehg Dziękujemy.