Site icon Miesięcznik internetowy WOBEC Piotr Kotlarz

Zapowiedzi wydawnicze. „Nad ranem” Monika Sygo / Wydawnictwo Spisek Pisarzy

Nina w dniu swoich ósmych urodzin otrzymuje żółty notes. Od tego czasu zapisuje w nim wszystko, co chciałaby zachować na zawsze. Pisze o swoich dwóch domach: tym w mieście,
w którym mieszka w ciągu roku szkolnego z mamą, i tym na wsi, gdzie spędza wakacje z tatą.

Pisze o swoich odkryciach, uczuciach i o wielkich zmianach, porywających jej życie  naprzestrzeni lat. Wreszcie pisze o tym, jak się zagubiła. Niepewna swoich wyborów, przerywa studia i wraca do miejsca, za którym tęskniła – rodzinnego domu na wsi.

Oskar do dziś pamięta, że podczas wakacji oglądał wschody słońca z Niną. Gdy dowiaduje się, że dziewczyna wróciła, nie zamierza przepuścić okazji do kolejnych spotkań. Właśnie rozstał się z Karoliną, ale nawet łącząca ich przeszłość, o której nie może mówić, nie powstrzyma go przed wykorzystaniem drugiej szansy. Ostatecznie od gniewu byłej dziewczyny ważniejsza jest dla niego bliskość Niny, w której był kiedyś szaleńczo zakochany.

Czy dostaną szansę, by uciec od przeszłości i uwierzyć na nowo w swoje intencje?

Monika Sygo – z wykształcenia pedagog, prywatnie zaczytana psia mama. Kocha wschody słońca, cieszy się z drobiazgów i obserwuje świat przez obiektyw aparatu. Od kilkunastu lat
zakochana i kochana. Zasłuchana w dobrej muzyce potrafi zapętlać jedną piosenkę tygodniami. Wierzy, że pewnego dnia ukochane utwory usłyszy na żywo, stojąc tuż pod koncertową sceną. Od zawsze marzyła o tym, by pisać.

Exit mobile version