Site icon Miesięcznik internetowy WOBEC Piotr Kotlarz

Zapowiedzi wydawnicze: Jagna Rolska „KLĄTWA KANI” (I TOM CYKLU PAJĘCZYNA CZASU) / Wydawnictwo Mięta

Gina, znana gdyńska celebrytka, traci władzę w nogach w wypadku samochodowym, w którym ginie jej matka. Dziewczyna usiłuje poukładać sobie życie i trzymać się jak najdalej od Helu, przeklętego miejsca, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia. Nie wie, że przeznaczenie i tak się o nią upomni.

Markus jest członkiem Bractwa Witalijskiego, średniowiecznego klanu bałtyckich pira podzielone na dwa osobne miasta. Jedno z nich już wkrótce zatopią mściwe bóstwa.tów dbających o mieszkańców Helu i zwalczających gdańszczan oraz Krzyżaków. Nie istnieje żadna możliwość, by tych dwoje, rozdzielonych kilkoma wiekami, kiedykolwiek się spotkało. Chyba że połączy ich klątwa drapieżnego ptaka i Hel, miejsce rozpusty

REKOMENDACJE: 

Niezwykle interesująca i wnikliwie przedstawiona opowieść, w której teraźniejszość miesza się z przeszłością, a legendy z prawdą. Bohaterka ma szczęście poznać świat kaszubski z takiej strony, z jakiej nikt współczesny nie miał i nie będzie miał okazji poznać – choć dzięki talentowi autorki możemy go zobaczyć i poczuć. Jako Kaszubka polecam, nie tylko miłośnikom Kaszub, ale przede wszystkim miłośnikom dobrych historii.

Daria Kaszubowska, autorka „Smaku tabaki”

(źródło: Wydawnictwo Mięta)

„Klątwa kani” to historia pełna przygód, magii i kaszubskich legend. Regina trafia ze współczesności do XIV-wiecznego Starego Helu, poznaje tam osobliwego pirata i stara się znaleźć sposób na powrót do domu. Jednak pradawna klątwa pokrzyżuje jej plany…

Aleksandra Adamczyk, @olacz_aleksandra

(źródło: Wydawnictwo Mięta)

„Klątwa kani” jest niczym definicja fantastyki idealnej. Malowniczy Hel, brawurowe przygody, bohaterowie z krwi i kości i językowa stylizacja, która absorbuje czytelnika do ostatniej strony. Daj się porwać ekspresyjnemu światu średniowiecznych piratów i nie oglądaj się za siebie.

Paulina Przygrodzka, @pprzygrodzka

(źródło: Wydawnictwo Mięta)

O AUTORCE JAGNIE ROLSKIEJ: 

Autorka powieści obyczajowo-historycznych i fantastycznych. 

Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Warszawie. Przygodę z pisaniem rozpoczęła opowiadaniem opublikowanym w 2012 roku na łamach miesięcznika „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Jej debiutancka powieść „SeeIT” otrzymała dwie nominacje w roku 2019: do nagrody fandomu im. Janusza A. Zajdla oraz w plebiscycie Lubimy czytać, w kategorii SF. Powieści obyczajowe autorki dwukrotnie wygrywały tytuł „Książki roku” w konkursie portalu Granice.pl. Od lat związana z portalem Fahrenheit, gdzie pełni funkcję zastępczyni redaktora naczelnego. 

Pasjonatka fotografii i historii Warszawy.

Exit mobile version