Site icon Miesięcznik internetowy WOBEC Piotr Kotlarz

Zapowiedzi wydawnicze. Agnieszka Kazała „Kram z marzeniami” / Wydawnictwo Literackie Białe Pióro

Od Autorki: 

„Kram z marzeniami – jedno z moich dzieci a mam ich już (prócz dwóch dorosłych już człowieczych synów) 15 – właśnie weszło na rynek jako audiobook. Na stronie białopiórowej księgarni jest też dostępna jako książka papierowa. Z tą, jak i z innymi moimi książkami, wędruję do szkół i przedszkoli, by spotkać się z małymi czytelnikami i rozbudzać w nich miłość do czytania.

Kram z marzeniami to historia o Zajączku, który nie miał imienia – stracił je w bardzo dramatycznych okolicznościach. Ale miał dobre serduszko i pragnął spełniać marzenia swoich leśnych przyjaciół, na przykład sowy Eleonory, która nigdy w życiu nie miała urodzin. Książka opowiada o tym, jak trudno jest spełniać marzenia, ale również o tym, że jeśli się czegoś pragnie i do tego dąży to wszystko jest możliwe, a nawet więcej. 

W wersji papierowej są, prócz tekstu, wykonane przeze mnie kolorowe ilustracje, ale i szkice do pokolorowania przez małych czytelników – by była piękniejsza – tak to sobie kiedyś wymyśliłam i trzymam się w moich książkach tej interaktywności czytelniczej. Tym sposobem każda z moich opowieści zyskuje niebanalną oprawę graficzną i kolorystyczną, a mały czytelnik – możliwość zabawy z książką i kreowania świata moich bohaterów na swój sposób.

Teraz na rynek wszedł przeczytany przeze mnie audiobook. Samo nagranie było dla mnie nie lada przeżyciem i kolejną próbą, zdobyciem nowej umiejętności. Mam nadzieję, że słuchającym spodoba się mój sposób opowiadania tej pełnej empatii historii. Bardzo bym tego chciała”.

 

O Autorce: 

Agnieszka Kazała – ur. 04.05.1969 w Warszawie. Autorka książek dla dzieci: Zegar z Miaukułką, Pieszki Agnieszki, Kram z marzeniami, Nietoperz Leon, Karate Lemur, Tofik i przyjaciele, Amelka, Bajka o kolorowym kocie, Michał i UFO, Czarownica Magda, Rozwód to jeszcze nie koniec świata oraz powieści dla dorosłych: Apetyt na życie, Cela 78, a także kilku felietonów prasowych o podróżach. 

Ilustratorka m.in. takich opowieści jak: Pelargonka, Jak babcia listy pisała. Graficzka i autorka okładek do książek swoich i cudzych jak: Nasza Paczka, Wcale mi nie zależy, Sercem i piórem oraz wielu innych. Ilustratorka 22 numerów działu dziecięcego kwartalnika muzycznego Presto. Zajmuje się fotografią, uprawia malarstwo sztalugowe, a czasem popełni jakiś wiersz. Od wielu lat współpracuje z Biblioteką Publiczną Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy realizacji projektów, czego efektem są np.: antologia wierszy Zakochany Targówek, zbiór opowiadań sąsiedzkich Z bajką przez pokolenia, Bajka z okienka – młodzież tworzy bajki Kamishibai dla przedszkolaków, Bajki-pomagajki – bajki dla przedszkolaków z tłumaczeniem na ukraiński. 

Lokalnie współpracuje również z DK Zacisze i klubem osiedlowym Nasz Klub.

Exit mobile version