Site icon Miesięcznik internetowy WOBEC Piotr Kotlarz

Wraz z obecnym numerem WOBEC ogłaszamy zamknięcie I edycji konkursu (…)

Konkurs literacki

Wraz z obecnym numerem WOBEC ogłaszamy zamknięcie I edycji konkursu im. Bolesława Prusa.

Organizatorem I edycji Konkursu był Miesięcznik Społeczno-kulturalny WOBEC i Związek Literatów Polskich oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Pomorskiego, pan Mieczysław Struk, który również ufundował główną nagrodę.

W konkursie wzięło udział ponad 700 uczestników. Biorąc pod uwagę wysoki poziom nadesłanych prac, jury (za zgodą organizatorów) przyznało dodatkowe nagrody i wyróżnienia.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Gdańsku w siedzibie Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki.

Dopiero teraz udało nam się wydrukować Antologię wybranych opowiadań. Wcześniej zamieściliśmy ją w formie e-booka na stronie internetowej Fundacji Kultury WOBEC (fkw.org.pl).

Rada Fundacji, która przejęła prowadzenie konkursu, postanowiła, że i tym razem sprawimy części uczestników swego rodzaju prezent i podjęła decyzję, że wszystkie osoby nagrodzone i wyróżnione w konkursie otrzymają nieodpłatny egzemplarz Antologii (regulamin mówił tylko o laureacie).

Z tego powodu prosimy osoby nagrodzone i wyróżnione o przesłanie nam swych aktualnych adresów pocztowych (na adres: redaktor.naczelny.wobec@gmail.com ), na który prześlemy książki. Oczywiście część egzemplarzy zostanie również rozesłana do bibliotek.

Pozostali uczestnicy będą mogli nabyć książkę za pośrednictwem naszego sklepu (na stronie gazety Internetowej miesiecznik-wobec.pl). Początkowo planowaliśmy ustalić cenę książki na ok 90 zł. (Antologia liczy ponad 500 stron), ale postanowiliśmy jednak cenę obniżyć do kwoty 50 zł.

Za opóźnienie druku po raz kolejny przepraszamy. Zbyt szczupły zespół naszych pracowników i wolontariuszy z trudem poradził sobie z tym zadaniem.

W najbliższych dniach ogłosimy Regulamin II edycji Konkursu im. Bolesława Prusa na opowiadanie dla młodzieży w wieku do 13 do 26 lat.

Piotr Kotlarz

Exit mobile version