Site icon Miesięcznik internetowy WOBEC Piotr Kotlarz

W jednym z artykułów w Wirtualnej Polsce (na marginesie dodam, że i ten portal internetowy wciąż zaniża poziom, walcząc o reklamy schodzi do poziomu … Pudelka) (…)

Od Redakcji

W jednym z artykułów w Wirtualnej Polsce (na marginesie dodam, że i ten portal internetowy wciąż zaniża poziom, walcząc o reklamy schodzi do poziomu … Pudelka) spotkałem się z wypowiedzią jednego z młodych Polaków, w której określił on kwotę jaką, by musiał zarabiać, by w miarę godnie (w jego ocenie żyć). Pomijam to, że największą kwotę w jego rachunkach zajmowało wynajmowanie mieszkania, ale odnosząc się do realnych w Polsce zarobków obliczył on, że jego zarobki powinny oscylować w granicy 3,5 tys. złotych. Przy tym w rubryce kultura zaznaczył, że (nie pamiętam dokładnie jakiego użył słowa) albo j…., albo p…. kulturę. Jak widać z powyższego w ubogim społeczeństwie ta spada na jedno z ostatnich miejsc wśród naszych podstawowych potrzeb. Choć, co wnioskuję z użytego słowa, zapewne dla wielu jest ważna. Użyte określenie to tylko swego rodzaju wyrażenie frustracji, swego rodzaju buntu.

Wielu z nas nie stać na konsumpcję kultury, zapewne jeszcze mniej na jej współtworzenie. Wydawanie i redagowanie gazety to spory wysiłek organizacyjny ale i finansowy. Zaangażowane comiesięcznie kwoty mogą wydawać się niewielkie, ale w skali roku robi się z tego już pokaźna suma.

Z tego powodu nasza Fundacja postanowiła zwrócić się do naszych czytelników o wsparcie. Nie chcemy nic za darmo. Dlatego też postanowiliśmy zaoferować naszym czytelnikom (na początek) dwa nieodpłatne e-booki autorstwa Piotra Kotlarza: „Teatr szkolny Drugiej Rzeczypospolitej” i „Narodziny cywilizacji”. Autor przekazał naszej Fundacji w formie darowizny swe autorskie prawa majątkowe do tych pozycji. Jeśli uznają Państwo, że książki te są na tyle interesujące, że warto do nich zajrzeć, z nich skorzystać, dostęp do nich jest wolny. Prosimy jednak, o ile to możliwe, w takim wypadku o dobrowolną wpłatę na konto Fundacji, podane w rubryce na prawym marginesie w rubryce „Wesprzyj nas”. Swego rodzaju wsparciem działań naszej Fundacji są też zakupy książek w naszym Sklepie. Wkrótce ukażą się tam również w wersji drukowanej wspomniane książki Piotra Kotlarza, które będzie można nabyć z jego autografem. Więcej informacji o wspomnianych książkach mogą Państwo znaleźć w bieżącym numerze w dziale „Redakcja WOBEC poleca”.

W imieniu Redakcji

Piotr Kotlarz

Exit mobile version