Site icon Miesięcznik internetowy WOBEC Piotr Kotlarz

Pierwszy w kraju kongresmen z pokolenia Z omawia problem przemocy z użyciem broni w UNLV / Camalot Todd

Fot.: Thomas and Mack Center i przylegający do niego Cox Pavilion mieszczą wiele uniwersyteckich drużyn sportowych.

Sześć tygodni po masowej strzelaninie, w której zginęło trzech wykładowców UNLV (The University of Nevada, Las Vegas), grupa studentów zebrała się, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i podkreślić potrzebę podjęcia większej liczby działań na szczeblu federalnym.
„Nie myślisz, że to ci się przydarzy, dopóki tak się nie stanie” – powiedziała Ketzia Jimenez, studentka trzeciego roku socjologii UNLV, która była w Student Union 6 grudnia, kiedy uzbrojony mężczyzna zastrzelił cztery osoby pracujące w sąsiednim Beam Hall, zabijając trzy z nich.
Jimenez i inni studenci podzielili się swoimi doświadczeniami z reprezentantem USA Maxwellem Frostem (D-Fla), który w wieku 27 lat jest pierwszym członkiem Kongresu z pokolenia Z, a także ocalałym z przemocy z użyciem broni palnej, który został złapany między dwoma mężczyznami, którzy strzelali do siebie podczas imprezy Halloween w centrum Orlando w 2016 roku. We wtorek odwiedził Las Vegas wraz z kampanią Biden-Harris w ramach Krajowego Tygodnia Ofiar Przemocy z użyciem broni.
„Czuję, że większość z nas zna kogoś, kto został dotknięty przemocą z użyciem broni i myślę, że jest to coś, czego wiele osób nie rozumie w naszym pokoleniu. To bardzo osobista kwestia dla większości z nas” – powiedział Mack Milan, student czwartego roku nauk politycznych.
Od 6 grudnia w Stanach Zjednoczonych doszło do 60 masowych strzelanin, według bazy danych Mass Shooting Tracker. Frost podkreślił pracę administracji Bidena nad przeciwdziałaniem przemocy z użyciem broni palnej, w tym uchwalenie w 2022 r. ustawy Bipartisan Safer Communities Act. Oprócz zamknięcia tak zwanej „luki chłopaka” i wzmocnienia wymogów dotyczących sprawdzania przeszłości, ustawodawstwo zawiera przepisy, które poprawiają dostęp do usług zdrowia psychicznego w szkołach, aby pomóc młodym ludziom radzić sobie z traumą i żalem wynikającym z przemocy z użyciem broni, inwestuje w programy interwencji w zakresie przemocy w społeczności i próbuje ograniczyć handel bronią poprzez zakup nominowany (straw purchase) lub gdy osoba fizyczna kupuje broń dla kogoś, kto nie może jej legalnie posiadać
Administracja Bidena utworzyła również pierwsze w kraju Biuro Zapobiegania Przemocy z użyciem Broni we wrześniu 2023 roku.
Frost zauważył, że jest jeszcze więcej do zrobienia.
„Musimy wprowadzić powszechne kontrole przeszłości, ale problem polega na tym, że Republikanie w Kongresie tego nie chcą. Wielu z nich jest kupowanych i sprzedawanych przez NRA” – powiedział.
Frost i studenci rozmawiali również o traumie i wpływie masowych strzelanin na zdrowie psychiczne tych, którzy przeżyli.
„Pozwalasz sobie wierzyć, że możesz być bezpieczny na własnym kampusie” – powiedział Milan. „Trudno jest pogodzić się z uczuciem, że to może być koniec, gdy ma się zaledwie 23 lata”.
Carolyn Salvador Avila, studentka trzeciego roku prawa i polityki publicznej, również była tego dnia na kampusie UNLV, a po strzelaninie przeżywała koszmary.
„Dostałam się na drugie piętro Student Union. Byłam tam na wydarzeniu… tym samym wydarzeniu, na którym było wiele osób zaangażowanych obywatelsko” – powiedziała. „Nie sądzę, by ludzie zdawali sobie sprawę z tego, co się dzieje, dopóki nie zgasili świateł i nie zamknęli drzwi”.
Pamięta również, jak strzelec szarpał za drzwi.
„Zaczęliśmy wariować, ludzie zaczęli pisać w swoich notatnikach, aby żegnać się z rodzinami. Niektórzy płakali. Inni uciszali ludzi, bo baliśmy się, że nas złapią” – powiedziała.
Frost zauważyła, że inny środek uchwalony podczas administracji Bidena, Bipartisan Safer Communities Act, obejmował zwiększone finansowanie szkolnych doradców zdrowia psychicznego i innych usług w zakresie zdrowia psychicznego, w tym usług 988 Suicide & Crisis Lifeline.
„Zbyt długo rozmawialiśmy w tym kraju o tym, jak zareagujemy na te strzelaniny, kiedy się wydarzą. Nie wiem jak ty, ale ja chcę rozmawiać o tym, jak zapobiegać takim strzelaninom” – powiedział Frost w wywiadzie.
Studenci UNLV Taylor Cummings, Natalia Jordan i Miriam Lachica również wzięli udział w spotkaniu okrągłego stołu. Zajęcia UNLV zostały wznowione w zeszłym tygodniu.

Camalot Tod – January 24, 2024

Camalot Todd

Wielokrotnie nagradzana reporterka śledcza i korporacyjna, Camalot Todd ma ponad siedmioletnie doświadczenie w dziennikarstwie drukowanym, cyfrowym, radiowym i telewizyjnym.

Nasze historie mogą być ponownie publikowane online lub w druku na licencji Creative Commons CC BY-NC-ND 4.0. Prosimy o edycję tylko w celu dostosowania do stylu lub skrócenia, podanie odpowiednich informacji i linku do naszej strony internetowej.

Exit mobile version